Nezařazené

Publikovanie knihy môže pomôcť vášmu biznisu. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Jedným zo spôsobov, ako zdieľať svoje myšlienky a skúsenosti je napísanie a publikovanie knihy. Nemusí to byť 400-stranový príbeh o vašom podnikaní, ale mal by byť dostatočne zaujímavý pre cieľovú skupinu čitateľov. Či už ide o návod ako sa svojpomocne stať podnikateľom alebo o vaše spomienky na to, ako ste sa dostali tam, kde ste teraz, vaša kniha by mala vybudovať dôveru a pomôcť vám získať skutočnejšie spojenie s vašimi zákazníkmi Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

psací stroj
 
Ako publikovať knihu
Predtým, ako začnete písať svoju knihu, premýšľajte dlho a dôsledne o tom, čo vlastne chcete povedať. Existuje nejaká medzera na trhu, ktorú chcete vyplniť? Alebo je tu špecifické, čo chcete objasniť? Príbeh, ktorý chcete povedať? Nech je to čokoľvek, uistite sa, že to je to, o čom chcete písať, niečo čo má dušu. To „niečo“ urobí z vášho dielo niečo výnimočné .

„Myslím si, že je dôležité písať na tému, ktorú poznáte hlboko a máte pre ňu určité zapálenie. Múdrosť, poznatky a skúsenosti , s ktorými sa môžete podeliť“ povedal Brad Deutser, zakladateľ a generálny riaditeľ Deutser, a tiež autor knihy „Leading Clarity: The Breakthrough Strategy to Unleash People, Profit and Performance“ Keď je kniha osobná, je väčšinou aj emotívnejšia a autentickejšia.“

Písanie knihy však vôbec nie je jednoduché, ale k nej pristupujete postupne a venujete sa len jednej kapitole naraz, nebude to tak skľučujúce. Naplánujte si každý týždeň, stanovte si realistické ciele a držte sa ich. Keď sa do toho dostanete, možno dokonca zistíte, že robíte ešte viac, ako ste si predsavzali.

Veľmi dôležité je, aby ste si celý proces užili, nielen tú myšlienku, že publikovanie knihy vám pomôže rozbehnúť vašu firmu. Áno, aj táto predstave je dôležité, ale hlavne sa sústreďte na tvrdú prácu, ktorá sa potom odzrkadlí vo vašom písaní.
Majte na pamäti, že nemusíte (a nemali by ste to) robiť sami. Zapojte aj iných ľudí. Požiadajte o radu iných spisovateľov alebo vydavateľov, najmite si redaktora, spolupracujte s iným spisovateľom – skúste všetko, čo by vám mohlo pomôcť uľahčiť tento celý proces.

Nikdy nie je hanbou požiadať o pomoc, rovnako ako u akejkoľvek inej profesie, je vždy lepšie ak vám pomáha niekto kto tomu rozumie. Najmä pri budovaní štruktúry a obsahu knihy, je editor kľúčový.

plány

Editovanie knihy býva väčšinou vyčerpávajúce a môže trvať aj niekoľko mesiacov, kedy sa zaoberáte často rovnakými kapitolami. Preto je veľmi dôležité, aby ste mali aj „druhé oči“. Je jednoduché nevšimnúť si chyby alebo nepozrieť sa na knihu triezvo kvôli práci, ktorú ste nad ňou dlhé mesiace alebo roky strávili.
 
Ak máte pocit, že vaša kniha je pripravená na vydanie, môžete je buď sám publikovať, alebo si nájsť agenta/vydavateľa, ktorý budú vaše dielo zastupovať.

Mohlo by se vám také líbit...